PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=2}

Adwokat diabła

The Devil's Advocate
7,9 440 303
oceny
7,9 10 1 440303
6,7 32
oceny krytyków
Adwokat diabła
powrót do forum filmu Adwokat diabła

Czy tylko ja zauważyłam, że Nielsen w tym filmie, kiedy jest nago wygląda jak chodzący szkielet? To straszne, że w latach 90 - tych nie tylko takie coś mogło przejść w filmie, ale, że pewnie było wręcz wymagane... Przeraziłam się kiedy zdjęła sukienkę, same kości, żebra na wierzchu, brzuch przyklejony do kręgosłupa, widoczne wszystkie kości miednicy. To było straszne i smutne, a nie taki chyba miało wywołać to efekt.
Niestety kiedy główny bohater strzelił sobie w łeb, miałam niefajną myśl,że po prostu się rozczarował i nie chciał uprawiać seksu z anorektyczną kobietą. Oczywiście był to wisielczy humor.
Jestem w szoku, że wychudzenie nazwano pięknem i jeszcze miało kusić. Naprawdę nie rozumiem, czym widzowie mieli się zachwycić w tej scenie!
Gdyby ten film powstał teraz, jestem pewna, że ta scena wzbudziłaby oburzenie widzów.

ocenił(a) film na 6
katicabogar

Nie przesadzajmy. W kulturze zachodniej wzorem kobiecego piękna jest szczupła sylwetka i to nie zmieniło się drastycznie od lat 90. Connie Nielsen taką właśnie taką sylwetkę posiada, a do anoreksji dzieli bardzo daleka droga. Nie wygląda jak chodzący szkielet. Wygląda jak piękna kobieta.

ocenił(a) film na 9
Matioza1234

Podzielam ten pogląd i gust. Zdecydowanie bardziej niż obecny kanon piękna tj. sylwetka w literę "S" - duże cycki, duża dupa, a na twarzy "seryjne" usta, brwi, doklejone rzęsy i ta sama fryzura u każdej dziewczyny. Gdyby tak pogrzebać w tym, to w sumie mogłoby się to wydawać indywidualnie niezasadne, gdyż każda kobieta chce się czymś wyróżnić, ale gdyby spojrzeć przez aspekt stadny, to jest w tym jakiś sens. No bo po co facet miałby zmieniać partnerkę, skoro każda inna wygląda dokładnie tak samo ;-) Pół żartem, pół serio. Bez urazy...

ocenił(a) film na 10
katicabogar

Jak dzisiaj anoreksja jest na topie, ludzie tak po chcą pozować na insta i fejsie, że to absurdalne.

ocenił(a) film na 8
berol

Ale ignorancja od ciebie bije. Anoreksja to zaburzenia odżywiania a nie typ sylwetki. Uwierz, że nikt zdrowy nie chciałby na to chorować, ludzie od tego umierają, bo nie potrafią zjeść. Nikną w oczach, cały organizm sie niszczy. Ale komu ja to tłumacze, pewnie masz za mały móżdżek by zrozumieć ten problem

ocenił(a) film na 10
Eiikoo

Odezwał się bezczelny ignorant. Zgłoszone.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones