PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=2}

Adwokat diabła

The Devil's Advocate
7,9 440 408
ocen
7,9 10 1 440408
6,7 32
oceny krytyków
Adwokat diabła
powrót do forum filmu Adwokat diabła

GNIOT

ocenił(a) film na 3

jak ktoś liczy na super film motywując się wysoka oceną ... to się k.... przeliczy ---> 3/10

ocenił(a) film na 9
liku85

jest wciągający, z morałem i świetnymi rolami. co ci sie nie podoba?

liku85

coz, jeden lubi werble, inny, jak mu cyganie na weselu graja....Wiec nie gadaj, ze to gniot, tylko dlatego, ze Ty tak uwazasz.

liku85

Ale wcale sie nie dziwie Twojej ocenie, ktos, komu podoba sie "Kac Vegas", nigdy nie zrozumie o co chodzi w "Adwokacie"...:-) Nie ten poziom...myslenia..

ocenił(a) film na 8
kat_ja1

Mi akurat podoba się zarówno Kac Vegas jak i Adwokat Diabła oczywiście każdy w swojej kategorii. Kac Vegas to jak dla mnie jedna z najlepszych komedii jakie widziałem (za chwilę pewnie wejdziesz na mój profil i powiesz, że widziałem mało komedii i pewnie polecisz mi te które według ciebie są dobre). Jak dla mnie Kac Vegas jest dobrą rozrywką i podczas seansu cały czas się śmiałem. Oczywiście Kac Vegas to film nie wymagający od widza praktycznie niczego, ale co z tego? To jest komedia, ona ma bawić. Co do Adwokata Diabła to jest to jeden z lepszych thrillerów jaki widziałem. Film naprawdę trzyma w napięciu, genialna # Pacino i dobry Keanu. Do tego genialna pointa, która skłania do przemyśleń. Do arcydzieła wg mnie zabrakło Adwokatowi naprawdę niewiele (efekty specjalne były troszeczkę kiczowate, ale to nie one miały być najważniejsze w tym film tak więc nie zaniżają zbytnio mojej oceny). Do minusów dopisałbym jeszcze Theron, która według mnie jest po prostu brzydka, ale aktora po urodzie się nie ocenia więc to w żadnym wypadku nie obniża mojej oceny dla tego filmu. Co do twojego postu mam jedną tylko uwagę jak dajesz komuś rady do sam się do nich stosuj bo w przeciwnym razie możesz wydać się swojemu rozmówcy śmieszny. Od razu ci wytłumaczę o co mi chodzi bo zadawałbyś zbędne pytania. W swoim pierwszym poście ganisz osobę za to, że napisała o Adwokacie, że jest gniotem zamiast napisać wg mnie jest gniotem i z twoich słów wynika tak jakbyś szanował zdanie innych osób. W swoim drugim poście piszesz, że ta osoba nie może się znać na filmach skoro oceniła wysoko Kac Vegas, innymi słowy krytykujesz ją za jej gust, a film Kac Vegas nazywasz gniotem. De facto sam sobie przeczysz, próbując się wywyższyć ponad swojego rozmówcę oraz go ośmieszyć tak naprawdę w ten sposób ośmieszając tylko siebie. Proszę cię spróbuj zrozumieć to, że każdy ma inny gust i nie można go za to krytykować.

Hasan89

Co do oceny urody Theron...jedna z ladniejszych aktorek, nie tylko wg mnie, ale rzecz gustu. Masz racje, powinnam napisac, ze wg mnie "Kac" jest gniotem. Moze po prostu wole czarny brytyjski humor, niz latwy, szybkozwrotny, amerykanski. Nie probowalam osmieszyc rozmowcy, jak sugerujesz, moze troche ironii dolalam....Ale rzeczywiscie, jak zobaczylam przy "Adwokacie" ocene 3, a przy "Kacu"-9, troche mnie ponioslo..Tylko tyle, ze piszac, ze powinnam zrozumiec, ze kazdy ma inny gust i nie mozna go krytykowac, wyrazam podobna opinie, co ta osoba...w koncu ona tez bawi sie w krytyke. Dlatego zerknelam co lubi, ze tak ocenia. Co do Ciebie i Twojego gustu ;-) nie wiem czy jest opcja sprawdzenia, jesli tak, powinienes widziec, ze nie patrzylam na Twoj profil, jesli nie-informuje Cie o tym. Nie patrzylam, niczym mnie nie zirytowales ;-)

ocenił(a) film na 3
kat_ja1

do kat_ja1 ---> film nie jest po to by go zrozumieć chyba że jest oparty na prawdziwych wydarzeniach. Film ma dostarczyć rozrywki a oglądający ma sie przy nim dobrze bawić a nie k.... zasypiać bo moja dziewczyna po 75 minutach tego gniota to już spała tak sie jej ten film "bardzo podobał" jak mi a przy "szybkich i wściekłych jakos miło czas człowiek spędza i NA BANK nikt tu spać nie pójdzie bo wartka akcja ciągle coś sie dzieje a w adwokacie co się dzieje ??? mozna tylko usnąć nic więcej taka jest "ekstra" ta produkcja. Co do myślenia myśle że Ty jeszcze nie osiagnąłeś w życiu tego co ja a to co mam zawdzięczam mojemu tokowi myślenia. Do oceny filmu dochodzi także coś takiego jak GUST a Kac Vegas na pewno nie zasługuje na ocene średnia 1.3 tylko na mocne 5. Moja ocena 9 z tego względu żeby ta średnia lekko się wzniosła do góry może jeszcze kilka innych osób doceni ten film który też jak widzisz dostarczył nie znakomitej ale dobrej rozrywki. Natomiast film przy którym sie zasypia i w miedzyczasie człowiek w myslach sobie powtarza "skończ sie już wreszcie" nie zasługuje na 8. Dla mnie "Adwokat Diabła" to 3 i tyle w tym temacie a Tobie radze postawić na rozrywke a nie jakies dziwne morały i gwiazdy aktorskie bo Al Pacino to trzeba dać 8 najlepiej to 11

liku85

"Co do myślenia myśle że Ty jeszcze nie osiagnąłeś w życiu tego co ja a to co mam zawdzięczam mojemu tokowi myślenia.".....Jeszcze znaki przestankowe by sie przydaly, zeby moc czytac, mogac lapiac oddech przy tym.....No i troche klasy...A'propos tego, gdzie mnie doprowadzil moj tok rozumowania, skoro juz mnie zaczepiles; jestem stomatologiem, na kontrakcie w UK, nie narzekam. P.S. Ja zasnelam na "Matrix rewolucje", w kinie IMAX .....oczywiscie, idac Twoim tokiem rozumowania, film jest strasznym gniotem...Ale to milo, ze robisz to, co lubisz. Tak w sumie byc powinno. Pozdrawiam

ocenił(a) film na 8
liku85

Liku, czyli dla ciebie rewelacyjny film to taki gdzie jest rozie*dol, wybuchy i pościgi? A inteligentne filmy z morałem muszą być oparte na faktach? Człowieku...

liku85

Niektóre filmy są po to, żeby się zastanowić nad nimi i pomyśleć. Nie widzę w tym nic złego, w sumie to każdy ogląda to co lubi. Jeśli myślenie sprawia ci trudność lub nie jest Twoją najmocniejszą stroną to polecam np. "Świat według Kiepskich" tam nie trzeba nad niczym się zastanawiać a dobre filmy wymagające zrozumienia i własnych przemyśleń (bo taki jest adwokat) daruj sobie.
Pozdrawiam

ocenił(a) film na 3
kasica_5

świat według kiepskich to chyba Ty oglądasz skoro sypiesz takimi tytułami dla Twojej informacji to nie film tylko SERIAL :) jak sie Tobie podoba "adwokat" to polecam go obejrzec po raz kolejny jak nie szkoda Tobie zmarnować 2 godziny życia. Pzdr.

liku85

Nie oglądam dwa razy tych samych filmów, zapewniam Cię że nie obejrzałam ani jednego odcinka bo nie lubię tego "serialu". Nie łap mnie za słówka, serial czy film jakie to ma teraz znaczenie? Nie o tym był przecież wątek.

ocenił(a) film na 8
kasica_5

Skończcie się w końcu czepiać liku85skoro nie podobał mu się film to jego sprawa. Skoro woli "Szybkich i wściekłych" to też jego sprawa. Szczerze powiedziawszy ja też nie rozumiem jego gustu filmowego i nie wiem czemu Adwokat mu się nie podobał, ale trzeba to umieć uszanować. Moi drodzy, a forum nie jest od tego, by się wyzywać i obrażać, a od tego, by komentować i dobrze, że ludzie tacy jak liku85 też się tu wypowiadają bo inni użytkownicy o podobnym do niego guście mogą sobie ten film dzięki niemu darować. Wrzućcie na luz i oceniajcie film.

Hasan89

Ładnie napisane.

liku85

ten film jest pełen symboli. Przeprowadzka na wschód, czyli bliżej jądra zła (starego kontynentu, wbrew hasłu go west) Zmiana fryzury pani Lomax (utrata niewinności), ubiór Miltona (zło jest dyskretne, wtapia się w tłum), kolory ścian, zbliżenia na szczegóły. Mając podstawową wiedzę o kulturze USA można wspaniale się bawić odkrywając drugie dno w każdej ze scen.
A jak się nie ma narzędzi, to się nie bierze za Kulturę i później ośmiesza się na forum, tylko zostaje przy pop-kulturze.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones