PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=2}

Adwokat diabła

The Devil's Advocate
7,9 440 408
ocen
7,9 10 1 440408
6,7 32
oceny krytyków
Adwokat diabła
powrót do forum filmu Adwokat diabła

Ja jak zwykle jestem przy Alu Pacino:) A film zaliczam do najlepszych.

ocenił(a) film na 7
ania__87

Według mnie Al Pacino też zagrał najlepiej, a Keanu Reeves był jak zawsze przeciętny:-)

ocenił(a) film na 9
tomekd

Nie no stary. Bez jaj. Jak mozesz mowic ze Keannu jest przeciętny ... Nie znasz sie i tyle. Dając Van-Dameowi 10, Matrixowi 1 potwierdzasz moje słowa.

ocenił(a) film na 7
Szajba

Za to ty jesteś niezły. 10 dałeś Sammo Hung'owi. He he, a czepiasz się mnie. A najlepsze jest to, że w przeciwieństwie do ciebie nie oglądam takich gówien jak Aniołki Charlie'go. I kto tu sie nie zna.

ocenił(a) film na 7
tomekd

A tak wogóle to sztywniak jesteś. Co Cię do jasnej cholery interesuje jaką ocenę komu wystawiłem. Tak jak "każdy", mam swoje ulubione filmy i ulubionych aktorów, więc wystawiam im ocenę 10 i to robią wszyscy, więc nie ma się o co sprzeczać. A Matrixowi wystawiłem 1, bo go nienawidze i tyle. Ale Ty oczywiście musisz być sprawiedliwy i wystawiasz filmom i aktorom takie oceny na jakie zasługują.

tomekd

w kolejnosci

1. Al Pacino
2. Charlize Theron
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.dlugo dlugo nic
.
.
.
.
..
n- Keanu reeves


i znowu pan Szajba powie ze sie nie znam, ale mam to gdzies! bo to on ma dziecinady w swoich ulubionych filmach nie ja. a pani jakas tam na A. powie ze mam problemy ale ja tez mam gdzies bo ona jest monotematyczna powtarzajac wciaz tez same rzeczy
a tak w ogole to film ktory sie nie podobal moze byc w ulubionych. dlaczego? z bardzo prostego powodu. ktos kto siedzi w filmach dlugo, pani szajba, to nie bierze pod uwage tylko fabuly czy gry aktorkiej, ale rowniez sprawy techniczne i calosc, jako dzielo, jako sztuke a nie jako kolejne cos zeby sie na to pogapic bo akurat mi nudno

ocenił(a) film na 9
psychopatka

Katey czy ty uważasz, że ja biorę pod uwagę tylko fabułę i grę aktorską??
AHAHAHAHAHAHAHAHAHAHHAAHAHAH dziewczyno jak nie wiesz to po co się udzielasz. W ogóle to jeżeli ktoś bierze to pod uwagę i podoba mu się, to nie ocenia filmu na 1 prawda? Bo mówimy chyba o BlackShicie i jego komentarzu. Też uważam, że Al Pacino zagrał bez wątpienia najlepiej, ale Keanu też grał dobrze. A że ty go nienawidzisz to go poniżasz..., zresztą jak wielu w tym serwisie jak kogoś nie lubi to nie docenia umiejętności tylko jego sympatie do niego. I przestań gadać ciągle na temat że ktoś jest "monotematyczny" bo jesteś monotematyczna ... Pozdrawiam.

Szajba

naucz sie czytac moze dokladniej, co? szajbo? w skzole cie nie nauczyli? ile razy mam powtarzac ze go nie nienawidze! to ze nie odpowiada mi jego gra, jak wielu osobom na filmwebie to nic ci do tego. i nie znaczy ze go ponizam
i wez sie dziecko zastanow. nie oceniam go bo go nie lubie, oceniam go bo stwierdzam fakt ze jest tylko hollywodzkim wytworem.. jednym z wielu. i mam prawo tak sadzic!

co do monotematycznosci... to nie ja podkreslam w kazdym topiku jaki to on nieszczesliwy... wiesz kazdy ma dostep do takich informacji, ty nie musisz ich non stop przekazywac
powiedzialam ci kiedys: dorosniej to zmadrzejesz.. fanie britney... :| heh..

ocenił(a) film na 9
psychopatka

"naucz sie czytac moze dokladniej, co? szajbo? w skzole cie nie nauczyli? ile razy mam powtarzac ze go nie nienawidze! to ze nie odpowiada mi jego gra, jak wielu osobom na filmwebie to nic ci do tego. i nie znaczy ze go ponizam
i wez sie dziecko zastanow. nie oceniam go bo go nie lubie, oceniam go bo stwierdzam fakt ze jest tylko hollywodzkim wytworem.. jednym z wielu. i mam prawo tak sadzic!

co do monotematycznosci... to nie ja podkreslam w kazdym topiku jaki to on nieszczesliwy... wiesz kazdy ma dostep do takich informacji, ty nie musisz ich non stop przekazywac
powiedzialam ci kiedys: dorosniej to zmadrzejesz.. fanie britney... :| heh.. "

UUU co wytrąciłem z równowagi :D:D:D:D. Widzę, że tracisz panowanie. Fanie Britney ?? Hahahahahahahahaha jak miałem 12-14 lat to może ją lubiłem. Dorosła dojrzała kobieto weź się sama zastanów i przelicz ile razy powiedziałem, że Keanu jest nie szczęśliwy. Chociaż nie. Pomogę: U siebie w blogu, na forum Deppa i na forum Reevesa. Czyli trzy dokładnie tyle samo, co ty z tą monotematyką(przynajmiej tyle znalazłem). A nie w każdym temacie.
A jak mówimy o szkole to masz pełno błędów w tym, co napisałaś np. imię Britney się pisze z dużej litery. Co w szkole Cię nie nauczyli pisać??
I gdzie coś źle przeczytałem?? Aha pewnie o tym, że się ciągle sprzeczasz o tym, że nie nienawidzisz Reevesa, tak twierdzisz, ale nie tylko ja to zauważyłem. I powiedz mi jak Reeves by wylądował na 5 mscu skoro większość uważa, że jest wytworem Hollywood. Pozdro i pomyśl 3 razy zanim coś napiszesz.

Szajba

:-) mysle ze na la liste top mozna patrzec z lekkim przymrozeniem oczka, bo w top 100 na filmach w pierwszej dziesiatce byla gorzka zemsta :D:D:D:D:D:D
no troszke wytraciles, ale tylko troszke ;-)

moze by tak zawieszenie broni, he?bo juz mi sie nudza te klotnie :-)
pozdrawiam

psychopatka

poza tym chyba nie mozna nienawidzic osoby ktorej sie nie zna... tak sadze...
chociaz nie... ja nie znosze Toma Cruisa. od malenkosci. hehe. to chyba tyle :-)

ocenił(a) film na 9
psychopatka

"ja nie znosze Toma Cruisa. od malenkosci. hehe. to chyba tyle :-)" Nie lubisz, ale nie postawisz mu oceny 1 dlatego ze go nie lubisz. I o to mi chodziło wcześniej. P.S Ja nie lubię Garego Oldmana, ale nie oceniam mojej sympatii do niego tylko talent.
Pozdrawiam i koniec wojny.

Szajba

w koncu:) hehe a nie postawie mu oceny 1 bo to bez sensu. jest dobrym aktorem (tom cruise) ale nie moge scierpiec jego buzi (coby delikatniej powiedziec). ogolnie nie mam w zwyczaju stawiac ocen aktorom. wyjatek stanowi jeden przedtawiciej tego gatunku :-) hehe. pozdrawiam

ocenił(a) film na 8
psychopatka

Katey nic dodać nic ująć czytasz mi w myślach, też tak myślę :P pozdrowienia

ocenił(a) film na 9
tomekd

"Ale Ty oczywiście musisz być sprawiedliwy i wystawiasz filmom i aktorom takie oceny na jakie zasługują." No tak postępuje. Sprawiedliwie staram się oceniać filmy jak i aktorów. Na ocene 1 właściwie nic nie zasługuje poza Yrkem, Parisową i kilkoma zerami przynajmiej wg mnie, ale tu chyba większość sie zgodzi. Proponuje spojrzeć na moj zaktualizowany profil ...
Pozdro.

ocenił(a) film na 8
tomekd

Ja sie tam zgadzam z Szajbą..., nierozumiem takich ludzi jak ty , za świetny film ktory jest na wysokim miejscu w rankingu a ty dajesz mu 1 mówiąc tylko ze go nienawidsz ? krzywde Ci zrobił ? , mama Ci niepozwolila na niego isc i sie wkur....
n/c

ania__87

Pewnie, że Al, ale Keanu też zagrał dobrze. Tylko trochę napisanie nazwiska Ci nie wyszło:-)

Veda12

wsusmie to musze powiedziec..... ze w adwokacie reeves zagral najlepiej ze wszystkich swoich filmow...
hmm bardzo gramatycznie napisane :P

psychopatka

To nie podlega jakiejkolwiek dyskusji.AL PACINO !!! I ten jego demoniczny uśmiech.Aż ciarki przechodzą po plecach.Miodzio...

ocenił(a) film na 7
Don_Corleone_4

To jakiś idiotyzm! Jak można porównywać Reevesa do Pacino!? Keanu nigdy nie osiągnie takiego poziomu jak Al ale ma inny styl, gra inaczej i mi osobiście wcale nie przeszkadza, że gra drugie skrzypce. Jest widoczny na ekranie a to jest chyba najważniejsze.
Osobnik, który założył ten temat nie miał chyba nic lepszego do roboty... Pytać o oczywiste oczywistości...!

Veda12

Racja ;)

ocenił(a) film na 9
ania__87

Oczywiście, że Al Pacino: )
Jak dla mnie jest on najlepszym aktorem na świecie i po obejrzeniu tego filmu po raz kolejny przekonałam się, że mam rację za takiego go uważając: )
Pozdrawiam: D

ocenił(a) film na 9
fleUr_henry

Popieram Al Pacino to geniusz, jedynie Morgan Freeman może mu w tym przeszkodzić :)

Szajba

no ja za bardzo nie lubię Keanu'a ;p ale co jak co to w tym filmie zagrał napewno dużo ponad przeciętnie

" Popieram Al Pacino to geniusz, jedynie Morgan Freeman może mu w tym przeszkodzić :)" - łee nie zgodzę się , Freeman nie miał bardzo zróżnicowanych ról w swojej karierze i według mnie do Pacina mu daleko , ale każdy ma swoje zdanie ; ) pozdrawiam

ocenił(a) film na 9
ania__87

Ja się nastawiałam raczej na świetną gre Keanu ale nie da się ukryć, że Al (zapewne po raz kolejny) pokazał, że ma talent nie do przebicia:)
A tak poza tym- w ilu on językach mówił w filmie? ;)

ocenił(a) film na 9
Mademoiselle

a ja mam bardzo podobne zdanie do pani.....moge powiedziec??troche sie obawiam o jakąś niechęc albo coś...co pani Katey...bardzo chcuialbym sobie z Tobą pogadac o filach bo zauwazylem...ze w lubionych masz tez moje ulubione...Ale nie uciekaj nie jest zaden Jose Alvaro Lopez z telenoewli i nei pisze tego zeby Cie złapac na haczyk..daj jakos znać ze jestes..np. na tym forum sie umowimy ..jesli mas zochote f course:) baj

PeePee

niechec:) hehe widze ze nie jestem lubiana na forach keanu reevesa:P trudno. co do pana, panie Przemson. moj numer gg jest na moim profilu. just say hello :)

ocenił(a) film na 9
ania__87

Z okazji tego, że Adwokat... był ostatnio w TV i kolejny raz go oglądnęłam, postanowiłam się wypowiedzieć :)
Oczywiście Pacino najlepszy, Theron zaczęła się rewelacyjnie rozkręcać, a Reeves...był sztywny. Generalnie utrzymali coś w rodzaju równowagi i w ten sposób film jest całkiem niezły.
A co do popularności osób, to wystarczy, że wejdzie 1000 14-16-latek, zalogują się i wybiorą najładniejszych aktorów. Tak oto powstają rankingi ;)

ocenił(a) film na 8
Enescu

Hej, czy tylko mnie najbardziej podobała się Charlize Theron?? Moim zdaniem była genialna! Pacino oczywiście też, jak we wszystkich filmach (moja ulubiona rola to w Donnie Brasco) ale jednak w tym filmie olśniła mnie Theron:) Reevs natomiast trochę rozczarował. Ale nie chcę tu wywoływać burzy, to tylko MOJE zdanie;)

Coria

Z przykroscia stwierdzam ze to NAJLEPSZA ROLA Riesa. Czemu z przykroscia?? Bo aktor wogole mi nie podchodzi i wedlog mnie zepsul troche ten film

ania__87

no eeeeej! to była prowokacja, pytanie retoryczne czy rzeczywiście uważasz ze można porównać grę aktorską Pacino i Keanu?

ocenił(a) film na 9
ania__87

W tej chwili- po obejrzeniu "Devil's Advocate" po raz kolejny- mogę powiedzieć tylko, iż:
- Charlize Theron była świetna. Bardzo przypasowała jej ta rola. I jak na jej umiejętności myślę, że było to 9.5/10
- Al Pacino: * - ze swoim diabolicznym uśmiechem rzeczywiście nadawał się do tej roli jak nikt. Tylko, iż muszę rzec, że widziałam filmy, w których zagrał duuużo lepiej. A jednak 9.5/10 - i tylko dlatego, że zdarzały mu się lepsze role, jak jush powiedziałam. Ale i tak... Al: * to Al: *... Niezastąpiony pod każdym względem... : )
- Keanu Reeves- no tutaj chłopak mnie ściął totalnie. ALE TO TOTALNIE. ZAGRAŁ... REWELACYJNIE! Może nie lepiej od Ala Pacino: * , ale z czystym sumieniem daję mu 10/10, ponieważ oceniam według możliwości aktorskich poszczególnych osób.
To tyle chyba: )
A film ogólnie- jeden z najlepszych.
9.5/10
Pozdrawiam: D

ocenił(a) film na 8
fleUr_henry

Rola Pacino przywołała wspomnienia ze Scarface'a. Czyli po prostu perfekcyjna. Nigdy nie zapomnę sceny kiedy rozmawia z latynosami w pociągu.

użytkownik usunięty
ania__87

Gra Ala Pacino była genialna. Wywoływał mieszane uczucia. W jednej scenie się go lubiło, w innej bało, a w jeszcze innej nienawidziło. Na szatana pasuje idealnie, cokolwiek mogłoby to znaczyć. Co do Charlize Theron, to udowodniła kolejny raz, że również stać ją na dużo. Jej postać jest dynamiczna, zmienia się w miare trwania filmu. Bardzo dobrze zagrała osobę z problemami psychicznymi. Tych dwoje aktorów to zdecydowane zalety tego filmu.

Nie wiem co sie dzieje z tym filmem we Wroclawiu.Jakas dziwna obsesja ogarnela tu ludzi.Od paru miesiecy probuje go dopasc w wyporzyczalni na DVD i zawsze odbijam sie od pulki...Mysle ze to dobrze o nim swiadczy i chyba nie trzeba lepszej rekomendacji aby dalej za nim gonic..:)

ocenił(a) film na 9
ania__87

jasne że Al Pacino, ale nie wyobrażam sobie też nikogo innego w tej roli zamiast Keanu. Za to Charlize Theron byłą jakaś taka...nijaka

Eco

K
E
A
N
U

R
E
E
V
E
S

pozdro:)

NaShI

dla mnie tylko i wyłacznie Al Pacino, Keanu jak zwykle się nie popisał.

Taja

Ja nie rozumiem, jak ktos moze sprawdzac ile dał pkt danemu aktorowi, lub filmowi. To jest sprawa tej osoby i ona sama decyduje co sie jej podobalo, a co nie, kazdy ma inny gust. Szajba, weź naucz się szanowac zdanie innych, wiem ze uwielbiasz Keanu, ja tez go lubie, ale przestan jako argumantów w obronie swojego ulbuienca, uzywac, kto ile punktow dal Vinowi Dieselowi. Dobrze ze go bronisz, ja zawsze bronie Ewana Mcgregora, ale nie atakuj tak ludzi, bo jak ktos tobie podpadnie to tak robisz, ja nie lubie Alby i koniecznie musiales mi na blogu to wypomniec i zaznaczyc jaka ocene dałam Vinowi Dieselowi, czy Al Pacinowi.
pozdrawiam

ania__87

Al Pacino jest genialny w każdym filmie i o ile w przypadku takich aktorów jak De Niro, Brando czy chociazby Johnny Depp mozna dyskutowac kto zagrał lepiej bo wszyscy to świetni aktorzy, to w przypadku Keanu nie ma porównania po prostu :) osobiście nie należę do żadnego antyfanklubu Keanu, przyjemnie się go ogląda na ekranie, ale to NIE TEN POZIOM. simply ;]

ania__87

Al Pacino Charlize pięknie wyglądała ale zagrał nieżle np scena jak w Kościele ma blizny ,Keenau średnio zagrał.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones