PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=2}

Adwokat diabła

The Devil's Advocate
7,9 440 295
ocen
7,9 10 1 440295
6,7 32
oceny krytyków
Adwokat diabła
powrót do forum filmu Adwokat diabła

Film obejrzałam po raz pierwszy, mając kilka lat (9?), przez palce, udając, że śpię, żeby mama nie zauważyła, że oglądam ;) Od tamtego czasu zaczęłam wpisywać go we wszystkich tzw. Złotych myślach w punkcie "Twój ulubiony film".
Wróciłam do niego, mając lat powyżej 20, i byłam równie zachwycona.

Film jest piękny i równie pięknie opisuje walkę z samym sobą, ale przede wszystkim pieniądzem, który szczególnie w tych czasach (a może tylko mnie się tak wydaje, bo tylko w tych czasach żyję) rządzi wszystkim, jednocześnie wszystko niszcząc.
Żywię do pieniądza głęboką nienawiść, być może właśnie m.in. dzięki obejrzeniu tego filmu kiedyś tam dawno, przez palce, w tajemnicy. I choćby za to daję mu te 9 gwiazdek.

Szczerze polecam.

ocenił(a) film na 10
natkurka

Tez, mój ulubiony, film wpłynął na moje ideały, do tego stopnia, że zrzuciłem prace w korpo gdzie pracowały takie szczury, co prawda z innej branży ale równie zachłanni, chciwi i próżni, karierowicze, obrzydzali mnie to. A Ty gdzie pracujesz?;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones